• Oznamy

• Nový školský rok 2024/2025

• Tešíme sa na Vás v novom školskom roku 2024/2025. Nástup do MŠ je 02. 09. 2024. Zoznamy detí nájdete na okne pri vchode do materskej školy. Keďže nastali viaceré zmeny nezabudnite si tieto zoznamy pozrieť.

Prajeme Vám pekný deň!

Kolektív MŠ V jame 27, Trnava

• Letná činnosť

• "Dobrý deň, vážení rodičia.

Na základe rozhodnutia mesta Trnava Vám týmto oznamujem, že počas letnej prevádzky MŠ Spartakovská 6, Trnava v mesiaci AUGUST bude čas prevádzky MŠ upravený podľa pokynov vedenia mesta Trnava.

Prevádzková doba MŠ Spartakovská 6, Trnava v mesiaci august bude od 6:30 hod – 16:00 hod.

Za pochopenie ďakujem."

• Letná činnosť 2024

• Riaditeľka MŠ v Jame 27 oznamuje všetkým rodičom, ktorých dieťa bude navštevovať našu materskú školu v mesiaci júl, že prevádzka našej MŠ bude upravená od 6:30 hod. – 16:00 hod. z dôvodu letných horúčav.

Zároveň rodičov žiadame aby si prevzali dieťa tak, aby sa MŠ mohla o 16:00 hod. už uzavrieť.

Ďakujeme za pochopenie.

• Letná činnosť 2024

• Oznamujeme rodičom detí, ktoré sú prihlásené na letnú činnosť v mesiaci júl v MŠ V jame 27 a august ZŠ s MŠ Spartakovskú 5,6, aby zaplatili príspevok za  MŠ  / školné/, najneskôr do 20.06.2024. V prípade, že školné nebude do tohto dátumu zaplatené, deti nebudú môcť nastúpiť na letnú činnosť. Školné v našej MŠ platia rodičia tak ako doteraz. Rodičia predškolákov školné neplatia ani u nás, ani v MŠ Spartakovská.

Číslo účtu ZŠ s MŠ Spartakovská 5,6:

• ZÁPIS DO MŠ

• Zápis do Materskej školy V jame 27, Trnava

v šk. roku 2024/2025

bude prebiehať

1. Elektronicky: Spustenie elektronickej prihlášky plánuje zverejniť MŠ V jame 27 od 01.05. do 31.5.2024. Vyplnenú  žiadosť  a potvrdenie od lekára o zdravotnom stave dieťaťa je možné zaslať na adresu: vjame.ms@gmail.com

2. Poštou: MŠ V jame 27,Trnava 917 01

Prosím zaslať žiadosť o prijatí dieťaťa a potvrdenie od lekára  spolu v jednej obálke. Obálku treba označiť slovom „Zápis do MŠ“

3. Prezenčne v dňoch

02.05. a 03.05. 2023 v čase od 06:30 hod. do 14:30 hod.

06.05. a 07.05. 2023 v čase od 09:30 hod. do 16:30 hod.

v budove MŠ V jame 27, Trnava 917 01

Na predprimárne vzdelávanie v materských školách sa prijímajú deti v súlade s § 28 odst. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a v súlade s vyhláškou č. 541/2021 Z. z. Ministerstva školstva, vedy výskumu a športu Slovenskej republiky o materskej škole.

Do materskej školy môžu byť prijaté deti podľa kapacity tried v zmysle zákona 245/2008 Ministerstva školstva SR.

Podmienky prijatia dieťaťa do MŠ:

Prednostne budú do MŠ prijaté deti

• na povinné plnenie predprimárneho vzdelávania, ktoré  do - 31. 08. 2024 dosiahnu  päť rokov veku a to  zo spádových  ulíc Starohájska, Bučianska, Hlboká (časť medzi ulicami Bučianska a Starohájska), ulica Tehelná, Vladimíra Clementisa (od č. d. 25 - 41), V jame
              • pokračujúce v plnení  povinného predprimárneho vzdelávania
              • deti, ktoré dosiahli 4 roky k 31. 08. 2024.

Ostatné podmienky prijímania detí v prípade zvýšeného záujmu zákonných zástupcov o prijatie dieťaťa:

• dieťa, ktoré dovŕši vek 3 roky a už má v MŠ súrodenca,
              • dieťa, o ktoré sa stará osamelý rodič/samoživiteľ a dosiahlo vek 3 roky,
              • dieťa, ktoré dosiahlo vek 4 roky, mimo spádovej oblasti,
              • dieťa, ktoré dosiahlo vek 3 roky, mimo spádovej oblasti,

Dieťa sa do MŠ prijíma na základe písomnej žiadosti podpísanej oboma zákonnými zástupcami alebo zástupcom zariadenia, ktorú predložia spolu s potvrdením o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní. Ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovnovzdelávacími potrebami, zákonný zástupca predloží aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.

Dieťa musí spĺňať základný stupeň hygienickej a sociálnej samostatnosti  na úrovni zodpovedajúcej jeho veku (odplienkované, samostatne používať WC, lyžicu, prípadne príbor, samostatné umývanie rúk, dieťa zvláda byť aspoň na krátky čas odlúčené od rodiča).

Rozhodnutie o prijatí či neprijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie v školskom  roku 2024/2025   si vyzdvihnú obidvaja  zákonní zástupcovia dieťaťa osobne v dňoch: 26. 06. – 28. 06. 2024, v čase od 07:00 do 16:00  v MŠ.

Lýdia Pajtinková riad. MŠ

• Ďakujeme rodičom,

za zapojenie sa do   projektu „SEWA“.  Je to vzdelávanie detí v rámci ekologického projektu, do ktorého sme zapojený už päť rokov. Našou úlohou je   vyzbierať  použité batérie  so Šmudlom.  Odmenou v minulosti bolo divadlo do ktorého boli zapojené aj naše deti. Každoročne udeľuje „SEWA“ našej materskej škole ZELENÝ CERTIFIKÁT za zabezpečenie ekologickej recyklácie.

Ďakujem všetkým rodičom, ktorí sa zapájajú spolu s nami do zberu. Zároveň Vás chcem povzbudiť o sústavné zapájanie sa,  nakoľko v budúcnosti  môžu byť deti odmenené ďalším divadielkom alebo materská škola získa  finančnú odmenu.

• Prevádzka MŠ počas veľkonočných prázdnin

• Vážení rodičia,

Prevádzka materskej školy v čase  prázdnin: 28.03.2024 a 02.04.2024 (štvrtok a utorok) na základe počtu prihlásených detí sa uskutoční v pavilóne „ A“ v triedach ŽabkyRybičky. Informácie o zaradení detí  do tried  bude umiestnená v pavilóne „A“ na vstupných dverách. Neprihlásené deti v tom období sú zo stravy automaticky odhlásené.